petycja

Więcej kursów PKM dla Gdyni

Mamy dwa nowe przystanki PKM na terenie Gdyni - Stadion i Karwiny. Rozkład który obowiązuje od 10 grudnia 2017 roku to zaledwie 18 kursów na dobę na linii PKM z Gdyni do Wrzeszcza przez Osowę i 21 kursów do Gdyni. Miasto Wspólne w koalicji z Przedsiębiorcami z Łużyckiej proponujemy komunikacyjną rewolucję w Gdyni. Podpisujcie petycjeonline.com/pkm_dla_gdyni

Podpisz petycję w sprawie Kępy Redłowskiej

W sobotę 9 września na bulwarze zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją w sprawie Polanki Redłowskiej, stadionu lekkoatletycznego oraz Orłowa. Jeśli nie miałeś okazji spotkać nas, a chciałbyś wesprzeć ten temat i pozbierać trochę podpisów wśród znajomych to poniżej znajdziesz linka do samej petycji oraz do PDF którego możesz wydrukować.

Petycja w sprawie projektu planu miejscowego rejonu rezerwatu przyrody „Kępa Redłowska” oraz realizacji założeń propozycji stowarzyszenia  Miasto Wspólne dotyczącej Zielonej Obwodnicy Gdyni.

Park Centralny czy Urząd Miasta-bis?

Z zaskoczeniem przeczytaliśmy odpowiedź wiceprezydenta Gdyni, Marka Stępy na nasze pytanie dotyczące kosztów, jakie miasto poniosło na nigdy niezrealizowany projekt Urzędu Miasta-bis, na terenie planowanego obecnie tzw. Parku Centralnego. To 4 mln 283 tysiące 244 zł i 32 grosze.Dowiedzieliśmy się także, że część parku będzie zagospodarowana tymczasowo, w oczekiwaniu na wybudowanie tam nowego ratusza. Informacje te stowarzyszenie Miasto Wspólne uzyskało w trybie dostępu do informacji publicznej.