transport

Więcej kursów PKM dla Gdyni

Mamy dwa nowe przystanki PKM na terenie Gdyni - Stadion i Karwiny. Rozkład który obowiązuje od 10 grudnia 2017 roku to zaledwie 18 kursów na dobę na linii PKM z Gdyni do Wrzeszcza przez Osowę i 21 kursów do Gdyni. Miasto Wspólne w koalicji z Przedsiębiorcami z Łużyckiej proponujemy komunikacyjną rewolucję w Gdyni. Podpisujcie petycjeonline.com/pkm_dla_gdyni

Zmieńmy organizację ruchu w trakcie imprez sportowych

(po wyścigach kolarskich 24.06-25.06)

Czy impreza sportowa o randze mistrzostw Polski jest promocją dla Gdyni? Tak - przynajmniej wśród fanów danej dyscypliny. Czy impreza sportowa organizowana na ulicach naszego miasta musi zakłócać jego funkcjonowanie na długie godziny? Nie musi, przy odpowiednim przygotowaniu do niej.

Niestety, naszym zdaniem w trakcie odbywanego w weekend 24-25.06 Cyklo Gdynia po raz kolejny zawiedli urzędnicy odpowiedzialni za tymczasową organizację ruchu.

Przywrócić SKM aglomeracji...

Podwyżki cen biletów SKM - tylko za poprawę jakości obsługi pasażerów trójmiejskiego przewoźnika. Nasze stowarzyszenie Miasto Wspólne razem z Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej - FRAG będzie domagać się od Marszałka Województwa i Zarządu PKP SKM w Trójmieście zmian w funkcjonowaniu kolejowej spółki. Obecna wizja rozwoju SKM w naszej ocenie coraz bardziej rozmija się z oczekiwaniami dominującej grupy pasażerów - mieszkańców dużego i małego Trójmiasta.